jazzpodkozakovem.cz

Listopadový program JpK: Světoví interpreti i novinky pro děti

Počátkem měsíce listopadu se tradičně program mezinárodního festivalu Jazz po Kozákovem překlápí do své druhé poloviny. Kdo však sleduje vývoj festivalu v posledních letech, zajisté potvrdí, že slovo „tradiční“ je pro organizační tým slovem zcela cizím. A i když si každý rok klademe otázku, zda je ještě vůbec možné festival v našich podmínkách někam dál posunout. Znovu a znovu se nám potvrzuje, že ano. Přesvědčte se sami.

Hlavní festivalový víkend je naplánován na 3.-5. listopadu 2023. V pátek dopoledne navštíví KC Golf desítky žáků místních i okolních škol, aby shlédli edukativní koncert, který si pro ně připravil Miniband ZUŠ Semily pod vedením Martina Farského, tanečnice Tanečního oboru ZUŠ Semily a moderátorka Nikola Bartošová. Pro velký zájem jsou letos poprvé koncerty dva. Moc nás to těší!

Večer bude patřit koncertu nazvanému CLUB PÁRTY, který se odehraje v bývalé restauraci KC Golf. Podtitul „Jízda“ skvěle vystihuje umělce, kteří do Semil zavítají. Rozálie Havelková alias Rozálie rozzáří pódium svým uhrančivým půvabem a samozřejmostí, se kterou bravurně ovládá akordeon. Zpěvačka a herečka představí výběr svých autorských písní, jež doplní originálním průvodním slovem. Na Rozálii naváže severočeský band HitFakers. Kapela uchvacuje posluchače napříč věkovým spektrem svým osobitým stylem, který bychom mohli přirovnat k melancholickému funku. Z původně cover bandu se postupem času vyklubalo plnohodnotné uskupení s vlastní tvorbou.

Také přemýšlíte kam vyrazit s dětmi o chladných podzimních víkendech? Zavítejte v sobotu 4. listopadu dopoledne do ZUŠ Semily. Od 10 hodin zde bude probíhat workshop MLADÍ LADÍ DĚTEM. Ve spolupráci s vyškolenými lektory bude pro děti a jejich rodiče nachystána kreativní hudební dílna založená na výukové metodě Timbalooloo. Metoda Timbalooloo propojuje hravost, hudbu, rytmus a emoce. „Hudba je totiž stejně přirozená jako jazyk.“ Workshopy jsou koncipované pro děti od 3 do 10 let.

Sobotní program vyvrcholí SLAVNOSTNÍM VEČEREM, který v 19:00 na hlavním sále KC Golf zahájí ghanský hudebník Adjiri. Divoké rytmy doplněné zvuky harfy kora, palcového piana či balafonu posluchače přenesou na vyhřáté africké pláže. U cestování zůstaneme, avšak tentokrát se přesuneme do jedné z nejprestižnějších světových hal newyorské Carnegie Hall. Právě zde uvedl letos v dubnu svůj sólový koncert Jan Smigmator. Zpěvák, který vyniká svoji noblesou, elegancí a především výjimečným hlasem. Přední představitel českého ba dokonce evropského swingu vystoupí na semilských prknech se svým Bandem a speciálním hostem, famózním slovenským trumpetistou Jurajem Bartošem. Jestli tento večer budou někde zářit „hvězdy“, bude to u nás v KC Golf. Že to pořád není dost?

Dobře, pojďme tedy přidat! Zatímco na hlavním sále se bude chystat Adjiri a následně Jan Smigmator, v předsálí zahraje Miniband ZUŠ Semily a naváže Kateřina Závěrková Trio. To už je dostačující porce kvalitní muziky pro jeden večer! Víc toho do sobotního večera nevměstnáme. Ale! Máme ještě neděli.

Novinku 37. ročníku festivalu pokřtíme v neděli 5. listopadu v 19:00 ve Sboru Dr. Karla Farského. JAZZ V KOSTELE je další z ambiciózních projektů organizačního týmu. Česko-americké trio Dobré ráno blues band vzniklo v roce 2012 a od té doby koncertovalo v rámci celé střední Evropy. Poklidné bluesové melodie všechny přítomné příjemně naladí na uspěchanou realitu pracovního týdne.

Toť ve zkratce listopadový program 37. ročníku festivalu Jazz pod Kozákovem. Všechny informace a vstupenky naleznete na www.jazzpodkozakovem.cz nebo našich sociálních sítích.

Těšíme se na setkání!

Organizační tým festivalu

 
 
PS: Pojďte se podívat, jak vypadala Fabrika Musica na fotografiích od Petra Marka!