jazzpodkozakovem.cz

CLUB PARTY

3. LISTOPADU 20:00 | KC GOLF

ROZÁLIE

Rozálie je charismatická zpěvačka, akordeonistka, herečka a tanečnice, která má na svém kontě debutové album Korzetiér a s ním i nominaci na prestižní hudební Cenu Anděl. Rozálie kombinuje svým nezaměnitelným syrovým projevem a úsměvnou slovní ironií, dryáčnický šanson s cynickou romantikou. Svým uhrančivým půvabem a přesvědčivostí si získává stále širší okruh z počátku spíše klubových a divadelních příznivců. Úspěšně se pravidelně představuje v pražském klubu La Fabrika, který se jí stal téměř domácí scénou. Každý koncert Rozálie je unikátním zážitkem, jelikož zpěvačka a skvělá vypravěčka průvodním slovem předává divákům své „kousavé“ životní příběhy. V čistě autorských písních potom Rozálie nachází silnou odezvu napříč spektrem publika. Písně Rozálie rezonují v dnešním vyumělkovaném světě tolik vyhledávanou upřímností a realitou života.

www.rozaliemusic.cz/

HITFAKERS

Když se v létě r.2005 Andre, Tom a Hynek vydali na dovolenou do Albánie, ani jednoho z nich nenapadlo, že zrovna v této krásné a polozapomenuté zemi po letech vezmou do ruky nástroje a založí kapelu HitFakers. Stál při nás asi Osud i Náhoda – ale pěkně po pořádku.

Po výstupu z letištní haly v Tiraně jsme zamířili ke koloně taxíků a hledali co možná nejserioznějšího člověka, který by nás odvezl do města a popřípadě doporučil hotel a dobrou hospodu. Volba padla na zeleného oprýskaného passata ze kterého se za silným kouřovým oparem šklebil týpek s baleným cigárem v hubě. Ten nejzásadnější důvod proč jsme se vydali právě za ním byl, že mu v autě hrál James Brown na dvacet metrů daleko! Kdo by čekal, že první co uslyšíte po příletu do Albánie bude J.B.!?! Další šok následoval po chvíli: tenhle taxikář, který se nám představil jako Eusebio, nejen že chtěl s námi ihned komunikovat asi v pěti jazycích, ale jakmile zaslechl češtinu zvolal: „Ty vole vy ste češi…“ Po deseti minutách v Albánii bylo jasné, že zde máme velkého spojence. Eusebio, rodilý Albánec, totiž vychodil v Nymburce šest tříd základní školy, když se svým bratrem a matkou v roce 1990 opustili Albánii a na nějaký čas se uchýlili do Česka.

Asi nebyla náhoda, že nás Sebi (v Albánštině se na rozdíl od jiných řečí zkracují konce jmen, ne začátky) odvezl do hotelu, kde pracoval jako liftboy jeho bratr Alfonso (zkráceně dle nám již známého pravidla: Fonsi). Nezapřel bratra a celou cestu do 1. patra si prozpěvoval, načež po nás vyžadoval zvýšené dýško se slovy, že v klubu bychom za něj taky zaplatili… A taky že jsme zaplatili – denní liftboy Alfons se totiž v noci proměňoval v barového zpěváka, který v lobby Tiranského hotelu bavil hosty albánskými hity za doprovodu stolního čtyřstopého dvourychlostního tříhlavého stereofonního cívkového magnetofonu Tesla B115(http://www.oldradio.cz/b115.htm). Ano, Tesla – náhod začalo být hodně….

Večera třetího, kdy jsme opět naslouchali směsici Alfonsových hitů, se však stala nehoda – páska magnetofonu se přetrhla. Zoufalý zpěvák se snažil situaci zachránit několika operními áriemi, avšak atmosféra v baru si žádala něco ostřejšího. Rozhodli jsme se novému známému pomoci, chopili jsme se kytar (původně dekorací visících na stěně) a rozjeli naše staré groovy. V tom se rozrazily dveře, vtančil taxikář Eusebio, vytáhl z kapsy foukací harmoniku a začal sólovat ve stylu Stevieho Wondera.

Ano, tak takhle vznikli HitFakers. Nedokázali jsme se rozloučit a po půl roce stráveném hraním v hotelovém baru jsme se všichni na nějakou dobu přesunuli do Čech – a tak nás tu máte. Přijďte se na nás někdy podívat – než se pohnem zas o pár zemí dál..

www.hitfakers.com

CLUB PARTY

PÁTEK 3. LISTOPAD | 20:00 HOD. | KC GOLF